Kasutusjuhendid

 Meie virtuaalse pusleõpiku kasutusjuhend

Veebileht on kolmeveeruline.

  • Vasak veerg - teemade tutvustavate artiklite veerg. Siin toimivad pealkirjad lingina. Klõpsates neile, avaneb tervikartikkel.
  • Parem veerg - sisukorra veerg. Siin Teemad ja tasandid viib lehele, millel korraga kõik teemade tutvustused avatud. Samaaegselt sisukorrast tasandite valik. Tasandid on määratletud üldiselt pusletükkide järgi.

  • Märksõnad, mis paremas veerus, aitavad kiiremini leida teemat või tasandit. Miks märksõnad erisuurused? - Suurekirjalised tagsid annavad märku sellega märgistatud lehe sagedasest kasutusest.

Virtuaalse Pusleõpiku loomiseks on kasutatud veebipõhist kodulehte www.webnode.com.  Selles keskkonnas kodulehetegemiseks on Webnode tiimilt ka video - juhend. Soovitan kasutada, selle administreerimine on lihtne.

Puslede koostamisel oleme kasutanud järgmiseid keskkondi:

  • JigsawPlanet - on õpilastele käepärane ja lihtne keskkond. Vistutamisel on mitu valikut. Küll aga on vajalik Java tugi. (https://www.java.com/en/)
  • BrainsBreaker - vajalik eelnevalt arvutisse laadida, installeerida
  • JigZone - veebipõhine

1. JigsawPlanet keskkonna eestikeelse juhendi on koostanud Tiia Salm, mille leiad siit .

Lisaks keskkonna demo, mille abil võimalik jälgida põhjalikult puslekoostamise võimalusi. Vaata siia!

2. BrainsBreaker.com  juhend (koostanud Tiia Salm)

brainsbreaker_juhend_TSalm

Juhendi lugemiseks saad teha dokumendi ka suuremaks (klõpsates kas "+" või Fullscreen. Saab printida või endale arvutisse laadida.

3. JigZone keskkonna tutvustus siin (Tiia Salm)

4. SatisFaction.com  juhend ( koostanud Margit Lindau)

satisfaction-pusle-juhend

 

Puslede programme saab laadida SIIT

Kasutatud joonistamisvahendite juhendid

1. ArtRage ja digitaalne joonistuslaud (juhendi koostanud Margit Lindau)

 

DIGIlauaArtRageJUHEND

2. Kasutanud oma tundides CreativePainter-it, selles õpikus see laste töödes ei kajastu. (Juhendi koostanud Margit Lindau)Creative Painter kasutamise juhend M Lindau

3. TuxPaint juhend Tiiu Leiburilt - ava juhend siit

    TuxPaint video siin  

3. GCompris on õppeotstarbeline mäng, milles saab joonistada ja animatsioone luua. Juhend on Terje Zimmermanni koostatud - siin

Viide: Juuresolev juhend on Terje Zimmermanni lehelt gcompris.wikispaces.com

Tsitaadi algus:

Pliiatsi ja filmiriba ikooniga ülesandes saab ise joonistada või luua oma animatsioon. Vali vasakult joonistamise tööriist ja alt värv. Siis klõpsa ja venita valgel alal, et luua uus kujund. Kui joonistus on valmis, saad sellest teha foto "kaamera" nupuga. Luuakse sama sisuga uus pilt. Nüüd saad veidi objekte liigutada või lisada/eemaldada. Loo niimoodi mõned pildid ja klõpsa siis "film" nupul. Nüüd näed oma pilte järjestikku filmina. Selles režiimis saad klõpsata "joonista" nuppu, et pääseda tagasi joonistamisse. Nüüd saad muuta iga pilti enda animatsioonis kasutades pildivalijat ekraani vasakus all servas. Saad salvestada ja uuesti laadida enda animatsioone "flopi" ja "kataloog" nuppudega.
meelelahutus_joon.jpg

Tsitaadi lõpp

4. OpenOffice.org Draw (joonistaja) juhendi koostanud Margit Lindau

openoffice-joonistamine-juhend-MLindau

5. Arvutitundides kasutatud online joonistamise vahendeid - lisatud siin

Muud töövõtted

  • Olles õpilastega joonistanud erinevaid programme kasutades, on tekkinud vajadus salvestustüübi muutmiseks. Siin on üks võimalustest .odg faili konverteerimiseks .jpg failiks:  https://media-convert.com/convert/
  • Kõige kiirem ja õpilastele käepärane on ekraanitõmmise viimine Painti, seal lõigata. Klaviatuuril PRT SC nuppu kasutades.
  • Ühistöö või rühmatöö puutetahvli kasutamisega
  • Ühistöö või rühmatöö interaktiivse joonistuslaual

free counter